Trening DBT dla nastolatków i ich rodzin (DBT-A)

Zapraszamy do uczestnictwa w grupowym treningu umiejętności dla młodzieży zmagającej się z trudnościami w regulacji emocji. Jego głównym celem jest nauka umiejętności, które pomogą w:

• pogłębieniu wiedzy na temat swoich uczuć
  • dążeniu do zdrowych relacji rodzinnych i społecznych
  • bezpiecznym przechodzeniu przez sytuacje kryzysowe.

Trening grupowy jest uzupełnieniem terapii indywidualnej w nurcie dialektyczno-behawioralnym DBT albo innym nurcie terapeutycznym.

Designed by pch.vector / Freepik

Jaki jest cel spotkań?

W czasie zajęć będziemy uczyć się konkretnych umiejętności z zakresu terapii dialektyczno-behawioralnej, koncentrujących się wokół pięciu modułów: uważności, regulacji emocji, podążania drogą środkową, tolerancji dyskomfortu psychicznego oraz skuteczności interpersonalnej.

Dla kogo jest DBT-A?
Nasz trening umiejętności kierujemy do uczniów 8 kl. szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Na każde spotkanie zapraszamy nastolatków razem z opiekunami.

Jaki będzie skład grupy?
Na zajęcia zapraszamy 6 rodzin (nastolatek i maksymalnie 2 opiekunów). Spotkania będą miały formę warsztatową.

➢Osoby prowadzące
Zespół prowadzących trening tworzy czterech psychoterapeutów DBT: Katarzyna Furman, Emilia Sygulska, Kaja Wieczorek-Socha i Bartłomiej Taurogiński. Każdy moduł treningu będzie przeprowadzony przez dwoje terapeutów.

Kiedy będą odbywać się spotkania?
Trening będzie odbywał się w każdą środę w godzinach 18:15-20:15. Rozpoczynamy 3 listopada 2021.

Ile spotkań planujemy?
Cały trening trwa 24 tygodnie i podzielony jest na 4 moduły. Grupa będzie miała charakter otwarty – rekrutacja będzie prowadzona w miarę wolnych miejsc na każdy moduł osobno. Jeden moduł trwa 6 tygodni. Pierwszy z nich będzie dotyczył tolerancji dyskomfortu psychicznego.

Jakie są koszty?
Koszt jednego spotkania to 100 zł. W tej cenie mieści się uczestnictwo jednego nastolatka i maksymalnie dwojga jego opiekunów. Cena za cały moduł (6 spotkań) to 600 zł. Możliwa płatność za całość modułu z góry lub w 2 ratach po 300 zł.

Gdzie będą odbywać się spotkania grupy?
W siedzibie Fundacji Kontekst, ul. Borelowskiego-Lelewela 17/2 w Krakowie (na Salwatorze).

➢Kiedy prowadzony jest kolejny nabór?
Początek kolejnego modułu, tj. modułu dotyczącego tolerancji dyskomfortu psychicznego, zaplanowany jest na 3 listopada 2021 roku.

Jak się zapisać?
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową pod adresem: dbta@fundacjakontekst.pl
Po potwierdzeniu możliwości udziału prosimy o dokonanie płatności przelewem na konto Fundacji KONTEKST:
Tytułem: „Udział w treningu DBT-A”