warsztat Fonagy i Asen 2021

Szanowni Państwo!

W imieniu Fundacji KONTEKST na rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin w Krakowie oraz Pracowni Psychologii i Psychoterapii Systemowej Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Katedry Psychiatrii UJ CM gorąco zapraszamy do udziału w warsztacie, którego tematem będzie problematyka mentalizacji odniesiona do istotnych problemów klinicznych jakimi są, z jednej strony, zaburzenia regulacji emocji manifestujące się samookaleczeniami, z drugiej, psychoterapia indywidualna, rodzinna i par pacjentów z zaburzeniami osobowości. Warsztat pierwotnie miał odbywać się na żywo w Krakowie w dniach 21-22 maja 2021, ale z uwagi na okoliczności związane z pandemią zmuszeni jesteśmy modyfikować jego formułę. Pierwsza część warsztatu, czyli “Mentalizing Approaches with Adults diagnosed with Personality Disorder – Individual, Couple and Family Work” odbędzie się 22 maja 2021 (sobota) na platformie Zoom. Druga część warsztatu – “Mentalization-Inspired Work with Adolescents – Self-harm, Affect Regulation Difficulties” odbędzie się 28 maja 2022 i mamy nadzieję, że okoliczności pozwolą nam by wydarzenie to odbyło się w formie na żywo. Warsztaty będą prowadzone przez profesora Eię Asena oraz profesora Petera Fonagy’ego.

Profesor Peter Fonagy jest światowej sławy współtwórcą teorii mentalizacji, jego liczne publikacje przyczyniły się znacząco do rozwoju współczesnej psychoanalizy. Peter Fonagy, z wykształcenia psycholog kliniczny i psychoanalityk, jest profesorem psychoanalizy w Freud Memorial i dyrektorem Anna Freud Centre w Londynie, kierownikiem Department of Clinical, Educational and Health Psychology at University College London, superwizorem w British Psychoanalytical Society. Jego szczególnym obszarem zainteresowań klinicznych są wczesne relacje przywiązania, psychopatologia zespołów z pogranicza. Istotną wartością jego prac jest próba integrowania badań empirycznych z teorią psychoanalityczną.

Profesor Eia Asen jest wykładowcą w University College London, konsultantem psychiatrą wieku rozwojowego, terapeutą rodzinnym, wieloletnim dyrektorem Marlborough Family Service w Londynie oraz konsultantem psychoterapii w Maudsley Hospital w Londynie. Jest jednym z czołowych liderów terapii wielorodzinnej, autorem wielu publikacji poświęconych terapii rodzin, szczególnie w odniesieniu do problematyki przemocy, zaburzeń odżywiania i depresji.Profesor Fonagy i profesor Asen przyjeżdżają do Krakowa po raz drugi. Ich warsztat w 2013 roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że podobnie będzie tym razem, gdyż jest to unikalna możliwość uczenia się od wybitnych klinicystów i zarazem teoretyków. Warsztat będzie tłumaczony na język polski.

RAMOWY PLAN WARSZTATU 22 maja 2021:
8.30-9.00 – logowanie się uczestników
9.00-10.45 – I sesja warsztatowa
10.45-11.00 – przerwa
11.00-12.45 – II sesja warsztatowa
12.45-13.30 – przerwa lunchowa
13.30-15.15 – III sesja warsztatowa
15.15-15.30 – przerwa
15.30-17.00 – IV sesja warsztatowa

Z radością informujemy, że uruchamiamy dodatkowy nabór na warsztat! Znajdujący się poniżej formularz zgłoszeniowy uaktywni się w niedzielę 18.04.2021 o godzinie 21.00. Przypominamy, że zgłoszenie dotyczy uczestnictwa w dwóch częściach warsztatu – czyli zarówno pierwszej części odbywającej się on-line jak i drugiej części zaplanowanej “na żywo” w 2022 roku. Do osób, które zgłoszą się jako pierwsze i dla których będziemy dysponowali wolnymi miejscami na warsztat – prześlemy maila z prośbą o dokonanie przelewu. Aktualnie obowiązujące kwoty, to:
740 zł – podstawowa opłata
650 zł – opłata dla osób aktualnie uczestniczących w szkoleniu całościowym organizowanym przez Fundację KONTEKST