Fundacja Kontekst

Szkolenie Całościowe Systemowo-Psychodynamiczne. Podejście zintegrowane.

Wytrawnymi praktykami są raczej ci, którzy potrafią elastycznie korzystać z zaleceń technicznych, a także - gdy wymaga tego sytuacja kliniczna - postępować wbrew nim bądź wykraczać poza nie.
A. Ruth, P. Fonagy

Następne szkolenie: listopad 2019    Zgłoszenia on-line: KWIECIEŃ 2019

Aktualności w skrócie

Szanowni Państwo! Informujemny, iż od dnia 14.05.2018 istnieje możliwość zapisu na XIV edycję szkolenia (Szkolenie Całościowe Systemowo-Psychodynamiczne) przygotowującego do uzyskania […]

więcej »

Uprzejmie zapraszamy do udziału w konferencji WŁADZA W PSYCHOTERAPII. Informacja na stronie www.trojkonferencja2018.pl

więcej »

Pragniemy rekomendować Państwu książkę wydaną w 2014 przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego autorów znakomitych badaczy i klinicystów Jona G. Allena, Petera […]

więcej »

Osoby zainteresowane problematyką zaburzeń odżywania z zadowoleniem powinny przyjąć ukazanie się dwóch pozycji, wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, które podejmują […]

więcej »

Superwizja

Superwizja jest formą wsparcia i rozwoju merytorycznego profesjonalistów zajmujących się zawodowo psychoterapią.

Proponujemy Państwu superwizję indywidualną oraz grupową skierowaną do psychoterapeutów zajmujących się terapią indywidualną, rodzinną, małżeńską i par.

mgr Roma Ulasińska – specjalistka psycholog kliniczny, psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prowadzi superwizję w podejściu systemowym. Celem superwizji jest pomoc terapeucie w przyjrzeniu się jego własnemu doświadczeniu w pracy z pacjentem, ewentualnym przeszkodom w pracy terapeutycznej, leżącym zarówno po stronie terapeuty jak i pacjenta. W superwizji grupowej wykorzystywane są kompetencje superwizora oraz kompetencje i doświadczenie pozostałych członków grupy. Prezentowanie własnych pytań i problemów, obserwacja i poddawanie refleksji pracy swojej oraz innych osób jest sposobem uczenia się i doskonalenia zawodowego. Jest także okazją pozyskiwania wsparcia w trudnościach.
Osoby zainteresowane superwizją indywidualną lub grupową proszone są o kontakt: roma.ulasinska@gmail.com

mgr Małgorzata Wolska – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta, superwizor.

Prowadzenie superwizji grupowej w podejściu systemowym dla 5-6 osób.
Miejsce spotkań: Kraków, ul. Spokojna 25/3.
Terminy: piątki przed południem, raz w miesiącu, przez co najmniej trzy godziny zegarowe (lub dłużej w zależności od potrzeb grupy).
Przewidziane przerwy kawowe, więc jedna sesja superwizyjna będzie trwała minimum około 3 godz. 20 min.
Koszt superwizji: 50 zł za godzinę (60 minut) od jednej osoby (płatne w dniu superwizji gotówką lub przelewem dwa dni wcześniej).
Cykl spotkań superwizyjnych będzie można rozpocząć jak zbiorą się przynajmniej 4 chętne osoby.
Umawiamy się na cykl pięciu spotkań i osoby, które zadeklarują swój udział są zobowiązane do uregulowania należności za te pięć spotkań, niezależnie od swojej obecności. Po tych pięciu sesjach możemy przedłużyć kontrakt o kolejne pięć sesji, itd.
Możliwe jest rozpoczęcie trzygodzinnej superwizji 21 listopada o godz. 11.15 (do 14.45).
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt drogą mailową: malgo.wolska@gmail.com lub telefoniczną: 505-608-204

dr Maciej Pilecki – specjalista psychiatria dzieci, młodzieży i dorosłych, psychoterapeuta i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prowadzi superwizję bazując na podejściu zintegrowanym: psychodynamiczno-systemowym.
Osoby zainteresowane superwizją indywidualną lub grupową proszone są o kontakt: mwpilecki@gmail.com

mgr Ewa Strycharczyk-Kaleta – psycholog, psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi superwizje indywidualne i grupowe w podejściu psychodynamicznym, posiada doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z dorosłymi i młodzieżą.
Osoby zainteresowane proszone o kontakt droga e-mailową: ewaroza@poczta.fm lub telefoniczną: 505 598 070